Blog

PÉČE O LÁTKOVÉ PLENY

autor: | Bře 26, 2020 | Nezařazené | 0 komentářů

Jak se o plenky co nejlépe starat, aby vám dlouho vydržely? Rozhodně už neplatí, že se musí vyvařovat, máchat, žehlit a kdo ví, co ještě, tak jako tomu bývalo dříve. Naopak.

Praním v příliš vysokých teplotách byste si mohla zničit některé z vrstev a materiálů, kterými se dnešní pleny pyšní. Obvykle tedy stačí praní na 60 stupňů, pro kvalitnější vyprání můžete přidat jedno máchání navíc.

PŘED PRVNÍM POUŽITÍM

Obvykle se doporučuje všechny plenky před prvním použitím 2-3x vyprat, aby se dosáhlo jejich maximální savosti. Někdy se tak stane, že se povrch (nejčastěji vkládací plenky)  na dotek trochu změní, ale na funkčnost to nebude mít vliv. 

PRVNÍ „SKUTEČNÉ“ PRANÍ

Všechny moderní látkové pleny stačí prát na 60°C, ideálně na delší program  – buďto s předpírkou nebo se závěrečným extra mácháním. Některé moderní pračky dnes nabízí programy jako je dětská péče, dětská parní péče, Baby program apod. Nebojte se je použít, na látkové pleny jsou jako dělané.

Pokud se rozhodnete nepoužívat separační pleny, budete se velmi často setkávat s hoooodně ušpiněnými plenkami. Hrubé nečistoty vyklepněte do záchodu a pak máte dvě možnosti:

a) necháte plenku tak, jak je a přidáte ji k ostatnímu prádlu

b) přemáchnete plenku v ruce (ideálně se žlučovým mýdlem). Díky tomu se tak vyhnete flíčkům a plenečky vám zůstanou déle hezké. 

Plenky perte dle svých možností (jedno či dvě miminka, sušička či bez sušičky, …), nejpozději však každé 3 dny. 

Svrchní kalhotky není nutné prát vždy, po použití je jen nechejte vyvětrat a stačí je vyprat cca 1x týdně. Některé značky doporučují častější praní, jiné píší i o praní 1x za dva týdny. Pokud jdou ale znečištěné od stoličky, vyperte je hned s ostatními plenami. V létě bych také doporučila častější praní.

SUŠENÍ

Pokud nemáte sušičku, je to jasné – prádlo prostě pověsíte  Jen dejte pozor na výrobky z PUL, které nesmí přijít na přímé zdroje tepla, jako je třeba topení, aby se neporušila membrána. Stejně tak tyto materiály nepatří ani do sušičky! Jinak tam můžete nacpat úúúplně všechno a za chvilku můžete plenečky znovu roztočit 

ŽEHLENÍ

Tramtadadá, to nejlepší nakonec! Moderní látkové pleny není potřeba vůbec žehlit! Jedinou výjimku můžete udělat, pokud používáte klasické „bílé“ plenky (čč), ale ostatní plenečky byste si žehlením mohli spíše znehodnotit. 

Takže dnes platí jen vyprat-vysušit-nasadit- a je to!

SKLADOVÁNÍ ŠPINAVÝCH PLEN

Pleny skladujte nejlépe tzv. nasucho v kyblíku, uzavíratelném koši či nepromokavém pytli na pleny Abyste se co nejvíce vyhnuli zápachu, můžete si do koše nakapat pár kapek esenciálního olejíčku. Nejoblíbenější bývají levandule, tee tree či borovice (ale měla jsem i fajnšmekry s pomerančovou vůní  )  

VYCHYTÁVKY

Určitě znáte, jaké je to prát „otevřené“ suché zipy. je to pohroma pro celou várku. Abyste si zachovali všechno prádlo nepotrhané, nezapomeňte vždy zapnout suché zipy do svých protikusů. Pokud plenka protikus nemá, zapněte ji „naruby“. 

Také řešíte JAK dostat všechny ty špinavé plenečky z koše do pračky? No samozřejmě, že nejlépe tak, abyste se v nich nepatlaly až po lokty  A k tomu vám může pomoci pytlík na pleny, který je umístěný v koši a do kterého fakticky plenky hážete. Pytel pak celý vezmete, strčíte do pračky a hotovo. Pytel může být z jemné síťky, takže se nemusíte bát, že by se plenky v pytli v pračce nevypraly. 

Hello

I’m Jane

Nulla sodales est sit amet dignissim feugiat. Donec diam ligula, volutpat eget vestibulum vel, condimentum consectetur mi. Phasellus ornare ullamcorper augue, et tristique elit iaculis non. Maecenas sed enim neque. Nulla sodales est sit amet dignissim feugiat. Donec diam ligula.

Rubriky

Ke stažení zdarma

Newsletter

Subscribe For Daily Fashion Tips