O nás

Přebaluji moderně ... hravě a barevně

Za vznik těchto stránek vlastně vděčím svým dětem. Martínek neměl ještě ani dva roky, když k nám do rodiny přibyli Vojtíšek a Ondrášek - dvojčátka. V jednu chvíli jsem tak přebalovala hned tři děti najednou. A když jsem jeden den spotřebovala celkem asi 25 jednorázových plen (protože nejlépe se kaká do čisté pleny, jak jinak), tak jsem si řekla dost. Takhle to dál nejde.

A protože jsme v létě chvíli zkoušeli u nejstaršího syna látkové plenky, rozhodli jsme se k nim vrátit. Rozdíl byl poznat ihned. Jak v peněžence, tak i ve váze odnášeného smetí 🙂 A protože mě tento způsob přebalování nadchnul, začala jsem si rozšiřovat svou plenkovou zásobu, testovat nové typy, hrát si s nimi. A tak vznikla má látkovací závislost. A protože mám v okolí spoustu kamarádek, které miminko čekají, začaly si i ony ke mně chodit plenky osahat, prohlédnout, vyzkoušet.

Velmi mě to bavilo a baví, a tak jsem se rozhodla podělit se o své zkušenosti s ostatními maminkami, které by chtěly začít moderní látkové pleny používat, ale neví, jak na to. Budu moc ráda, pokud se na mém webu budete cítit příjemně, najdete odpovědi na všechny své otázky a zbavíte se případného strachu a nejistot z používání těchto plen.

S láskou k plenkám, maminkám i dětičkám,

Zuzka

Věděli jste, že...?

Přebaluji moderně ... hravě a barevně

Dalo by se s nadsázkou říci, že čím menší dítě, tím více vyprodukuje odpadu. Novorozenci "spotřebují" za den bez problémů i 10 jednorázových plen, starší kojenci okolo 8, batolata asi 5-6. Celkově tak naše zlatíčka vyprodukují za své plenkové období asi 1 tunu odpadu, zatímco "dospělák" Čech vyhodí ročně cca 250 kg odpadků. Jednorázové plenky se v přírodě rozkládají velmi dlouho, často také končí v moři - nejsou tam totiž tak vidět.

V Česku se ročně narodí 100 000 dětí. Tolik tun odpadu by zároveň vzniklo, kdyby všechny maminky a tatínci používali jen jednorázové plenky. Pojďme to společně změnit!

Látkové vs jednorázové pleny

 

Řekli o nás

Martina, 33 let, administrativní pracovnice

"Se Zuzkou jsme se potkaly v době, kdy jsem byla těhotná. Ukázala mi, jaké druhy pleneček existují a společně jsme vybraly ty varianty, které mi nejvíce vyhovovaly. Pokud potřebujete poradit, do jakých plen investovat, jste na správném místě."

 

 Andrea, 29 let, matematička

"Na začátku jsem se ve všech těch názvech vůbec nevyznala a nechtěla jsem ztrácet čas studováním rozdílů mezi jednotlivými plenkami. Díky zkušebnímu týdnu jsem zjistila, že mi vyhovují SIO plenky a nechala jsem si z nich sestavit celou výbavičku. Už se nemůžu dočkat, až je vyzkouším v praxi!"

Lucie, 25 let, realitní poradce

"Když kolegyně z práce odcházela na mateřskou, hledali jsme originální a neotřelý dárek. Plenkoví šneci nás zaujali, a tak jsme si jich několik objednali. Veronika byla nadšená. Ještě nikdy jsem neviděla, že by někdo mohl mít takovou radost z obyčejné plenky 🙂 "