Blog

Ve dvou se to lépe táhne aneb Látkování dvojčat

autor: | Kvě 9, 2020 | Nezařazené | 0 komentářů

O látkování dvojčat existuje snad ještě více mýtů a předsudků, než o látkování samotném. Čekáte dvojčata a uvažujete, že byste s nimi používala moderní látkové pleny? Já jsem rozhodně pro!

Dvojčata v látce

Jedno věcí si můžete být téměř jistá – neznám žádnou maminku, u které by její okolí bez výhrad přijalo myšlenku látkování a dvojnásobně to platí u vícečetných těhotenství.

Přebalování dvojčat látkovými plenami není o nic jednodušší ani horší, než jejich přebalování jednorázovými plenkami. Dokonce bych řekla, že koho jiného přebalovat tímto způsobem, než právě dvojčátka. Pokud máte sušičku, je vám úplně jedno, jestli máte v prádle o pár kousků více či méně. A i bez sušičky (my jsme ji na začátku také neměli) se to dá zvládnout. Na rovinu – je potřeba si na ten systém zvyknout. Na začátku vám to možná přijde složité a budete se i muset vyrovnat s některými negativními postoji z okolí, ale když to překonáte, určitě nebudete litovat. Naopak já lituji, že jsme s látkovkami nezačali u prvního syna hned od začátku. 

Potřebuji všeho dvojnásobek?

Ačkoli to tak může vypadat, tak ne, nepotřebujete všeho dvojnásobný počet. Na druhou stranu Vás ale bude čekat častější praní. Hodně ale samozřejmě záleží i na tom, jaké typy plen budete používat. Pokud se rozhodnete např. pro kalhotkové plenky, které je možné sušit v sušičce, tak Vám pro obě děti může stačit třeba 25 novorozeneckých kousků (za předpokladu denního praní).

Obecně bych řekla, že pokud Vám častější praní nevadí a nechcete hned na začátku do plen investovat příliš mnoho financí, tak Vám stačí 1,5 násobek plen. Pokud se tedy pro jedno miminko doporučuje např. 10 plen na den, Vám by mohlo stačit mít jich pro obě děti 15.

Velmi často také s maminkami využíváme i čtvercové pleny. Buď jako základ celé výbavičky, anebo jako „pojistka“ pro případ, že se plenky nestihnou vyprat nebo vysušit. Čtvercové pleny patří mezi nejlevnější varianty látkových plen, což by z nich mohlo dělat nejlepší variantu pro látkování dvojčat, ale já jsem v tomto opatrnější. Z vlastní zkušenosti vím, že je u přebalování dvojčátek důležitá i rychlost a pro nezkušenou maminku mohou být čtvercové pleny ze začátku příliš velké sousto. Čtvercové pleny jako základ plenkové výbavičky bych doporučila mamince dvojčátek, která už nějaké své starší dítko odlátkovala a ví, co a jak.

Mohu kombinovat jednorázové a látkové pleny?

Rozhodně ano. Velká řada rodičů si tuto možnost zvolí z toho důvodu, že chtějí látkové pleny, ale nedokáží si ještě představit, jak to bude fungovat v praxi. A je to naprosto v pořádku a pochopitelné. Už když čekáte své první miminko (a jen jedno) je náročné si představit, co všechno přijde. Co potom teprve, když čekáte napoprvé hned miminka dvě! Pokud vás tedy látkové pleny lákají (a okolí vás ještě dostatečně neodradilo), můžete ze začátku vyzkoušet i tuto kombinovanou formu. Látkové pleny využívejte přes den a v noci si to zkuste co nejvíce usnadnit a ze začátku můžete využívat pleny jednorázové. Dnešní možnosti i v oblasti jednorázových plen hodně poskočily a dají se pořídit i pleny, které jsou až ze 70-90% zcela rozložitelné a biologicky odbouratelné. Velký výběr najdete např. na webu Babystart. Vybírat můžete z různých světových značek a velikostí. V případě, že se rozhodnete využít mé služby „Baliček EXCLUSIVE“, tak Vám plenky mohu také zajistit.

Hello

I’m Jane

Nulla sodales est sit amet dignissim feugiat. Donec diam ligula, volutpat eget vestibulum vel, condimentum consectetur mi. Phasellus ornare ullamcorper augue, et tristique elit iaculis non. Maecenas sed enim neque. Nulla sodales est sit amet dignissim feugiat. Donec diam ligula.

Rubriky

Ke stažení zdarma

Newsletter

Subscribe For Daily Fashion Tips