Q?

Ráda bych začala používat moderní látkové pleny, ale prý jsou velmi drahé. Kolik stojí výbava s těmito plenami?

A.

Otázka ceny bývá u látkových plen velmi obvyklá. Je to z toho důvodu, že tyto plenky si většinou kupujete ve větším množství najednou, a tak vás možná překvapí jednorázová investice v řádech tisíců korun. Na druhou stranu, pokud si dobře připravíte látkovou výbavičku už od novorozence, investujete jen jednou a výbavu můžete používat až do úplného odplenkování, což někdy může být i do tří let věku vašeho děťátka. A co je hlavní - kvalitní výbavička vám vydrží i na další miminko (miminka). Jednorázové plenky sice kupujete postupně, ale celkově zaplatíte i při jednom dítěti o mnoho tisíc více. A s dalšími dětmi vás pak čeká další "vyhazování peněz do koše".

Zcela novou výbavičku složenou z nejlevněji dostupných (ale přesto velmi kvalitních) látkových plen seženete i za 2-3 tisíce korun. Pokud vás zajímají konkrétní počty a úspory při použití moderních látkových plen, můžete se mrknout na výpočet.

Q?

Co jsou to separační pleny?

A.

Separační pleny mívají nejčastěji podobu menšího či většího "papírku" a vkládají se úplně nahoru na plenku - tedy mezi zadeček miminka a vlastní plenu. Slouží k zachycení stolice a částečně také chrání zadeček před vlhkostí z mokré pleny. Po použití se hovínko sklepne do záchodu a papírek vyhodí do koše. Některé firmy vyrábějí i pratelné separační pleny, které po pročůrání můžete vyprat a znovu použít.

Kromě "papírových" jednorázových separačních plen existují i ty látkové. Hlavní rozdíly mezi těmito druhy jsou pro zájemce blíže popsány na našem blogu. 

 

Q?

Musím látkové pleny vyvářet a žehlit?

A.

Návod, rady a tipy, jak správně pečovat o moderní látkové plenky najdete v sekci Péče o pleny

 

Q?

S prvním miminkem jsem používala jednorázové pleny. Teď čekám druhé a ráda bych zkusila látkové plenky. Nevím ale, které druhy budu potřebovat a nechci si je kupovat jen tak naslepo. Jak tedy začít?

A.

Tak to jste zde na správném místě! Doporučuji prostudovat si základní informace a poté využít naší nabídky na vyzkoušení testovací sady Po vyzkoušení budete mít přehled o všech základních druzích a budete schopna si sestavičku vytvořit i sama. Pokud nebudete chtít trávit hodiny na internetu (a to nepřeháním 🙂 hledáním těch nejhezčích vzorů a značek, můžete si nechat sestavit výbavičku na míru od nás. Maminky si je (prý) chválí.