Testujeme za vás – Kapsová plena AIO T-Tomi

Kapsová plena AIO T-Tomi

Tuhle recenzi jsem vám slibovala už hodně dlouho a tak jsem moc ráda, že na ni konečně i došlo 😊

Firma T-Tomi byla jednou z prvních, které jsem si při zakládání eshopu vyhlédla, ale nakonec ke spolupráci došlo až letos na jaře a jsem za to moc ráda. První plenkový dort, který jsme kdysi dostali jako dárek k prvnímu miminku, byl totiž právě od této firmy.

Výběr vzorku

Když mi potom dorazilo prvních pár testovacích kousků, věděla jsem, že budu chtít ihned vyzkoušet právě AIO. Obecně mám totiž s tímto typem plenek u kluků problém. Téměř žádné se nevyrábí s křidélky (s vyjimkou kapsových plenek od Breberky) a jakmile vložím vkládačky a plenka nabude na objemu, tak klukům špatně přiléhá ke stehýnkům. Většina AIO nám tak pokaždé protekla a já jsem tak na tento typ trošku zanevřela.  Nicméně, přiznávám, byla jsem skeptická i tentokrát.

Dodává se se 2 krátkými vkládacími plenkami

Plena má krásné hravé vzory

COOL - co? COOLMAX!

Co mě u těchto plenek upoutalo hned na první pohled byl povrch samotných AIO. Tedy ne zvenku, tam je klasicky PUL vrstva, ale zevnitř. Vrstva je perforovaná a nazývá se COOLMAX. Je velmi prodyšná a snižuje tak riziko zapaření a opruzenin. Do kapsy, tedy pod tuto COOLMAX vrstvu je možné vložit krátkou nebo dlouhou vkládací plenku, stejně tak na tuto vrstvu. Součástí sady jsou již přiložené 2 krátké bambusové vkládací plenky, nicméně u větších dětí to nemusí stačit. Nám to sice na 2 hodinky v pohodě vystačilo, ale byli jsme doma a byla jsem připravená na případnou nehodu. Jakmile jsme šli ven, tak jsem do kapsy vložila krátkou vkládačku a nahoru pro jistotu jednu dlouhou.

AIO T-TOMI

Pod COOLMAX vrstvou je kapsa na vkládací plenu

Vložit můžete buď právě zakoupenou vkládačku nebo jakoukoliv vlastní

Na obrázku je vidět perforace, díky které jsou plenky maximálně prodyšné

 

Jak sedí AIO T-Tomi dětem?

No a jak si kluci s plenkama poradili? Musím říct, že jsem byla velmi překvapená. Pozitivně! Stalo se nám jen jednou, že plenka protekla, ale to jsem ji špatně připnula a neměla jsem ji symetricky. Jinak plenka krásně obepíná stehýnka, a to i hubenějšího Vojtíška, takže křidélka nám ani nechyběla. Pokud máte doma barokního andělíčka, tak bych řekla, že křidélka by v tomto případě byla spíše na škodu a v tříslech by miminko škrtila.

Nevýhoda?

Co mě ale trošku zmátlo, je způsob praní. Tím, že COOLMAX vrstva je citlivější na teploty, tak se vlastní kapsa doporučuje prát jen na 40 stupňů, zatímco vkládačky je možné prát klasicky na 60 stupňů. Tím ale vyvstává otázka „Jak to řešit v praxi?“ Je potřeba pleny dělit na 2 hromádky a prát každou zvlášť? Já jsem položila dotaz přímo na T-Tomi, takže jakmile dostanu odpověď, dám vám vědět a udělám update.  Zatím to řeším tak, že peru vše společně na 60 stupňů. Není pro mě reálné dávat každou plenku do jiného koše a prát to samostatně. Zároveň mi 40 stupňů přijde velmi nízkých, obzvlášť, pokud dojde k nehodě a plenka zůstane potřísněna od stolice.

Závěr testu

Celkově ale hodnotím Kapsové pleny AIO T-Tomi velmi kladně. Až na to jedno protečení byly vždy velmi spolehlivé, velmi chválím COOLMAX vrstvu. Stejně tak bambusové vkládací pleny jsou měkké a velmi dobře přizpůsobitelné. Miminko tak nemá mezi nožičkami obrovský těžký balík. Mezi nevýhody bych zařadila výrobcem doporučovaný způsob praní. Pokud mát větší děti, je možné že vám nebudou stačit jen 2 krátké vkládací pleny, které jsou součástí balíčku, ale bude potřeba dokoupit ještě i dlouhé. Je tedy dobré s tím dopředu počítat.

Celkově 90%

Plenky T-Tomi najdete na mém eshopu zde: T-TOMI

Klíčová slova: AIO, Kapsová plena, Moderní látkové pleny, T-Tomi

 

 

Comments are closed.